Espeh سایت علمی، فنی، مهندسی

یک رویکرد کنترل فرآیند به مدیریت موجودی تاکتیکی در ...
برنامه ریزی تولید و کنترل موجودی
نویسنده حسین محمودی سفیدکوهی   
۲۹ مرداد ۱۳۸۹
مدیریت زنجیره ی تأمین(SCM) با حرکت موثر کالاها از طریق یک شبکه ای از تأمین کنندگان و خرده فروشان در ارتباط هستند.همانند سیستم های پویای نامطمئن و تأخیر افتاده، زنجیره های تأمین، یک فرصت عالی را برای نشان دادن مزایای اصول مهندسی کنترل مهیا می کنند؛ که به عنوان یک مسأله ی تجارت تلقی می شد. این مقاله یک رویکرد عملی اساسی برای کاربرد اصول تئوریک کنترل در مورد مسأله ی تاکتیکی مدیریت موجودی در یک سیستم تولید موجودی ، که هنوز یک واحد پایه در زنجیره ی تأمین محسوب می شود ارائه می کند.با شروع استفاده از قیاس مایع، مدل کنترل داخلی(IMC) و مدل کنترل پیش بینی(MPC) به عنوان مفهومی برای تولید یک سری از سیاست های تصمیم به طور فزاینده  پیچیده ای برای مدیریت موجودی ارائه کردیم. یک سیاست IMC ترکیب شده از بازخورد و جلو سو با چند درجه آزادی نشان داده شده است که تنظیم کارخانه به درستی با در نظر گرفتن تغییرات موجودی هدف، تغییرات پیش بینی در تقاضای مشتریان و تغییرات احتمالی در تقاضا شروع  می شود. سیاست  MPCعملکرد یکسانی را نشان می دهد اما با یک سری از وظایف اضافه شده ی مدیریت موجودی در محدودیت های قابل وقوع و ملاحظات عملی مهم ترکیب شده است. سیاست MPC، بهبود کارآیی، انعطاف پذیری بیشتر و عملکرد بالاتری نسبت به یک سیاست متناسب با تقاضای پیشرفته(تقاضامحور) که اساس آن اصول مهندسی کنترل یافته شده در ادبیات تحقیق می باشد را نشان داده است.
کارایی مدیریت بهره وری در آسیا: تأثیر فرهنگ
مدیریت کیفیت
نویسنده عبدالله آراسته   
۲۹ مرداد ۱۳۸۹
جهانی سازی مدیران را وا می دارد تا از قابلیت های تولید در کشورهای دارای فرهنگ های متفاوت از خودشان، به ویژه از آسیا بهره گیرند. در عین حال مسایل کیفی مربوط به مدیران در چین رشد کرده و محققان درگیر تحقیق در مورد اطمینان از کیفیت محصولات در کارخانجات آسیایی هستند. اجرای شیوه های مدیریت کیفیت ممکن است این مورد را تکمیل نماید، اما این شیوه ها مقادیر فرهنگی خاصی را قطعاً در فرهنگ های آسیایی مد نظر دارند. با استفاده از داده های فرهنگی و تولیدی کلی، این مطالعه این مورد را مورد بررسی قرار می دهد که اگر مقادیر فرهنگی کشورهای آسیایی و غیرآسیایی تعدیل شوند چه شیوه هایی از مدیریت کیفیت مؤثری در عملکرد کیفی بهبودیافته ظهور می یابند. با استفاده از مدل سازی چندسطحی، تفاوت ها در کارایی مدیریت کیفیت بین فرهنگ های آسیای شرقی از جمله چین، کره جنوبی و تایوان به چشم می خورد. به علاوه، این مطالعه دریافت که ابعاد خاص فرهنگی از نظر آماری به کارایی مدیریت کیفیت وابسته اند. نتایج این مطالعه مدیران را در یافتن برنامه هایی برای اطمینان از کیفیت بالاتر از کارخانجات آسیای شرقی و پیش بینی این که در کشورهای دیگر دنیا کجا ممکن است مشکل بروز نماید کمک می نماید.
ارتباط بین شیوه های مدیریت کیفیت و انتقال دانش
مدیریت کیفیت
نویسنده حسین محمودی سفیدکوهی   
۲۳ مرداد ۱۳۸۹
این مقاله ارتباط بین مدیریت کیفیت و انتقال دانش را مورد تجزیه وتحلیل قرار می دهد،مطالعه مدیریت کیفیت به وسیله تحلیل میزان اجرای شیوه های مختلف ترکیبی با آن مورد بررسی قرار داده شد. فرضیه ها در ارتباط بین برخی از شیوه های مدیریت کیفیت و انتقال دانش توسعه داده شده اند. هر دو مدل ارائه شده و فرضیه ها در نمونه ای 197 تایی از شرکت های اسپانیایی مورد آزمایش قرار گرفتند.نتایج تحقیق، اهمیت شیوه های مختلف مدیریت کیفیت  در انتقال درونی وبیرونی دانش را مورد تایید قرار داده است.

بهينه سازي با استفاده از شبكه هاي عصبي
تحقیق در عملیات
نویسنده عبدالله آراسته   
۱۷ مرداد ۱۳۸۹
یکی از مسایل عمده در مبحث تحقیق در عملیات مسایل بهینه سازی است که در هر مورد بنا به فراخور مسأله راه حل خاصی را به کار می برند. یکی از رویکردهای نوین در زمینه حل مسایل بهینه سازی استفاده از انواع خاصی از شبکه های عصبی است. این مقاله به کاربرد این شبکه ها در حل مسایل بهینه سازی و بویژه دسته مهمی از این مسایل با عنوان مسأله فروشنده دوره گرد می پردازد
مديريت اختلالات در زنجيره هاي تامين
مدیریت زنجیره تامین
نویسنده حسین محمودی سفیدکوهی   
۱۱ مرداد ۱۳۸۹
ریسک ها ، آسیب پذیری ها وتردیدهای زنجیره ی عرضه از موضوعات بحث برانگیز ومورد علاقه ی میان دانشگاهیان واهل فن در چندین سال گذشته بوده است. نتیجه ی اتخاذ اصول مدیریت زنجیره ی عرضه توسط بسیاری از سازمان ها ،پیدایش سازمان های وابسته ی پیشرفته وبا شبکه ارتباطی بیشتر بوده است. اگر چه این امر منابع عملی آشکاری را دارا می باشد که در بررسی ها واطلاعات مندرج هم آمده است از طرف دیگر باعث آسیب پذیری بیشتر زنجیره های عرضه می شود. زنجیره های عرضه نسبت به مخاطره هایی که ناشی از مشکلات در عرضه ی متناسب وتقاضا (Kleindorfer,Soad,2003) و خصوصاً ریسک های با احتمال بالا وبا تاثیر پایین (Sheffi,Rice,2005)  باشند،آسیب پذیرند،زنجیره های عرضه نسبت به احتمالات ضرر و زیان در هم گسیخته یا احتمالات ضرر و زیان کمتر یا بیشتر که تاثیر بسیاری بر روی سازمان ها دارند، نیز آسیب پذیرند.

<< شروع < قبل 1 2 بعد > آخر >>

پیام هفته

               ای دل اگر نخواندت ره نبری به کوی او
                                                      
بی قدمش کجا توان ره ببری به سوی او
                                                      
               
گر نروی به سوی او ، راست بگو کجا روی
                                                    هر طرفی که رو کنی ، ملک وی است و کوی او

                                                                                       
                                                                                             

                                                     
                                                                                                              
                                                                                                               

منوی اصلی

آمار

ورود و خروج

نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
عضویت

جدیدترین دانلود ها

Date icon11 دي 1348

Date icon11 دي 1348

Date icon11 دي 1348

حاضرین در سایت

3 میهمان حاضرند